Episcopia Sloboziei și Călărașilor - Protopopiatul Oltenița

Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic

Activitati Sociale - Administrator - 2017-08-23 23:10:11

 Sâmbătă 13 august 2017, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “APROAPE DE CEI NEVOIAȘI”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul consiliului și comitetului parohial.
 Astfel, preotul paroh împreună cu reprezentați ai consiliului și comitetului parohial, a înmânat suma de 50 Ron, pentru medicamente unei persoane din comunitatea parohială provenind dintr-o familie cu o condiție modestă din punct de vedere material și care ajută la curățenia în Sfânta Biserică.
 A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


Search