Episcopia Sloboziei și Călărașilor - Protopopiatul Oltenița

Acțiunea caritabilă “DĂRUIEȘTE, AJUTĂ, RESPECTĂ” în Parohia Prozanic

Activitati Sociale - Administrator - 2018-01-28 19:38:26

 Duminică 28 ianuarie 2018, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “DĂRUIEȘTE, AJUTĂ, RESPECTĂ”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa și cu sprijinul doamnelor din comitetul parohial (prima acțiune a noului comitet parohial constituit la data de 28 ianuarie 2018).
 Astfel, doamnele din comitetul parohial: Georgiana DUMITRU, Gabriela MITREA, Daniela TÂRZIU, Roxana VLAD, Ioana SPIREA, Ionica MITREA împreună cu doamna Ștefana DURLAN – profesor de religie la Școala Gimnazială “Constantin Brâncoveanu” Vasilați, au împărțit unei familii de tineri din comunitate cu o condiție precară din punct de vedere material și cu copii, pachete cu alimente și dulciuri în valoare de 100 Ron.

 A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


Search