Episcopia Sloboziei și Călărașilor - Protopopiatul Oltenița

Acțiunea caritabilă “DĂRUIEȘTE, AJUTĂ, RESPECTĂ” în Parohia Prozanic

Activitati Sociale - Administrator - 2016-04-10 21:09:59

Duminică 10 aprilie 2016, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “DĂRUIEȘTE, AJUTĂ, RESPECTĂ”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa și cu sprijinul doamnelor din comitetul parohial.
Astfel, doamnele din comitetul parohial: Marioara PREDA și Ioana SPIREA, împreună cu domnii: Ionuț SAVU și Traian MOROIANU, au împărțit unei familii din comunitate cu o condiție precară din punct de vedere material, pachete cu alimente și dulciuri, în valoare de 70 Ron.


A consemnat prof. Niță Elena - Parohia „Sfântul Gheorghe”- Prozanic


Search