Episcopia Sloboziei și Călărașilor - Protopopiatul Oltenița

Acțiunea „INVESTIM ÎN TINERI” în parohia Prozanic

Activitati Sociale - Administrator - 2017-02-03 22:00:19

Vineri, 03 februarie 2017, la Școala Gimnazială “Constantin Brâncoveanu” Vasilați, a avut loc sub egida “INVESTIM ÎN TINERI”, o acțiune cu caracter educațional - social - filantropic organizată de Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, cu sprijinul consiliului și comitetului parohial.
Astfel, preacucernicul părinte paroh a împărțit premii, constând din dulciuri, unui număr de 10 elevi din clasele gimnaziale a V-a, care au participat la un concurs pe teme de științe matematice.


A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


Search