Deschiderea anului școlar 2017 – 2018 în Parohia Prozanic

Stiri pe Scurt - Administrator - 2017-11-22 19:49:22

Școala Primară Nr. 2 Prozanic, Gradinița cu Program Normal nr. 4 Prozanic și Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați, și-au întâmpinat luni, 11 septembrie 2017, copiii la început de an școlar. Astfel, începând cu ora 10.00, la festivitatea de deschidere au participat, alături de oficialitățile locale ale comunei Vasilați – județul Călărași, profesori, învățători, educatori, copii şi părinţi, părintele NIȚĂ Ștefan Cătălin, paroh al parohiei Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, unde împreună cu părintele NAN Marinică, paroh al parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena – Vasilați și părintele Dociu Constantin Ionuț, paroh al parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena – Nuci, au oficiat slujba de Te Deum.