Episcopia Sloboziei și Călărașilor - Protopopiatul Oltenița

PARASTASUL DE 40 DE ZILE PENTRU DOAMNA PREOTEASĂ A PAROHIEI SFÂNTUL GHEORGHE – PROZANIC, PROFESOR NIȚĂ ELENA

Stiri pe Scurt - Administrator - 2017-12-10 23:22:42

Duminică, 10 decembrie 2017, a avut loc la Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic, slujba de pomenire a doamnei preotese a parohiei Sfântul Gheorghe – Prozanic, profesor NIȚĂ Elena, la 40 de zile de la adormirea sa. Slujba a fost oficiată de preacucernicul părinte Necula Marian – protopop al Protopopiatului Oltenița, înconjurat de preoți, credincioși, prieteni și elevi ai doamnei preotese.
Doamna preoteasă a Parohiei Sfântul Gheorghe – Prozanic, soția mea – profesor NIȚĂ Elena, a trecut la Domnul în dimineața zilei de 01 noiembrie 2017, la vârsta de 38 de ani.
Nădăjduind că este o despărțire vremelnică, întrucât ne vom reîntâlni, așa cum Hristos Domnul s-a reîntâlnit cu sfinții Săi apostoli după Înviere, Ne-am rugat cu toții, cei prezenți Domnului Iisus Hristos, Cel înviat din morţi, să odihnească sufletul doamnei preotese Elena – soția mea în lumina, pacea şi iubirea Preasfintei Treimi.
Veșnica ei pomenire din neam în neam!
 A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


Search