Episcopia Sloboziei și Călărașilor - Protopopiatul Oltenița

Moș Crăciun în Parohia Prozanic

Stiri pe Scurt - Administrator - 2018-01-05 21:03:45

 Luni, 25 decembrie 2017, când Biserica Ortodoxă sărbătorește praznicul Nașterii Domnului Iisus Hristos, credincioșii parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa s-au adunat cu mic cu mare în biserica parohială pentru a participa la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie.
 La final, după ce preotul paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin a citit pastorala chiriarhală la Nașterea Domnului intitulată ,,Pe pământ pace, între oameni bunăvoire!”, spre bucuria celor mici a venit și Moș Crăciun cu daruri.
 ,,Venirea Moșului”, care a împărțit copiilor 100 de pachete consistente cu dulciuri, a fost posibilă datorită generozității enoriașilor Parohiei Prozanic.
 A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”- Prozanic


Search