Episcopia Sloboziei și Călărașilor - Protopopiatul Oltenița

Moș Crăciun în Parohia Prozanic

Stiri pe Scurt - Administrator - 2017-01-02 21:01:31

Duminică, 25 decembrie 2016, când Biserica Ortodoxă sărbătorește praznicul Nașterii Domnului Iisus Hristos, credincioșii parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa s-au adunat cu mic cu mare în biserica parohială pentru a participa la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie.
La final, după ce preotul paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin a citit pastorala chiriarhală la Nașterea Domnului intitulată ,,Vi S-a născut azi Mântuitor!”, spre bucuria celor mici a venit și Moș Crăciun cu daruri.
,,Venirea Moșului”, care a împărțit copiilor 50 de pachete consistente cu dulciuri, a fost posibilă datorită generozității enoriașilor Parohiei Prozanic.


A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”- Prozanic


Search