Episcopia Sloboziei și Călărașilor - Protopopiatul Oltenița

Proiectul “Dăruiește-ți Sănătate” în Parohia Prozanic - Tema: Vitaminele și rolul lor (B3, B5 și B6) / Structura și funcțiile inimii

Daruieste-ti Sanatate - Administrator - 2017-05-18 12:24:26

Joi, 11 mai 2017, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului “Dăruiește-ți Sănătate”, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc dezbaterea temei „ Vitaminele și rolul lor (B3, B5 și B6) / Structura și funcțiile inimii”.
Participanții la această întâlnire au vizionat materiale audio-video referitoare la tema propusă pentru dezbatere.
Întâlnirea din după amiaza zilei de joi, 11 mai 2017 s-a terminat prin discuții libere între publicul participant (copii, părinți, cadre didactice, enoriași ai parohiei) și coordonatorii – parteneri ai proiectului.


A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


Search