Proiectul “Dăruiește-ți Sănătate” în Parohia Prozanic Tema: Sănătatea, un dar de neînlocuit!

Daruieste-ti Sanatate - Administrator - 2017-11-22 19:54:47

Luni, 09 octombrie 2017, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului “Dăruiește-ți Sănătate”, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc dezbaterea temei „ Sănătatea, un dar de neînlocuit!”.
Participanților la această întâlnire li s-au prezentat materiale scrise referitoare la tema propusă pentru dezbatere.
Întâlnirea din după amiaza zilei de luni, 09 octombrie 2017 s-a terminat prin discuții libere între publicul participant (tineri și adulți) și coordonatorii – parteneri ai proiectului.