Episcopia Sloboziei și Călărașilor - Protopopiatul Oltenița

Proiectul “Dăruiește-ți Sănătate” în Parohia Prozanic - Tema: Avantajele și dezavantajele consumului de zahăr

Daruieste-ti Sanatate - Administrator - 2017-02-23 21:34:07

Vineri, 17 februarie 2017, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului “Dăruiește-ți Sănătate”, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc dezbaterea temei „Avantajele și dezavantajele consumului de zahăr”.
Astfel, în prezența preacucernicul preot paroh Niță Ștefan Cătălin, doamna preoteasă – profesor Niță Elena, doamna doctor Mușetescu Mihaela – medic medicină de familie Vasilați, doamna profesoară Stoica Iulia – director Școala Gimnazială “Constantin Brâncoveanu” Vasilați și doamna Florea Genoveva – studentă la Școala Postliceala Sanitară, Bucuresti au prezentat celor prezenți materiale audio-video referitoare la tema propusă pentru dezbatere.
Întâlnirea din după amiaza zilei de vineri, 17 februarie 2017 s-a terminat prin discuții libere între publicul participant (copii, părinți, cadre didactice, enoriași ai parohiei) și coordonatorii – parteneri ai proiectului.


A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


Search