Episcopia Sloboziei și Călărașilor - Protopopiatul Oltenița

Proiectul “Dăruiește-ți Sănătate” în Parohia Prozanic, Tema: Vitaminele și rolul lor în viața oamenilor

Daruieste-ti Sanatate - Administrator - 2017-04-01 20:53:50

Joi, 23 martie 2017, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului “Dăruiește-ți Sănătate”, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc dezbaterea temei „Vitaminele și rolul lor în viața oamenilor”.
Participanții la această întâlnire au vizionat materiale audio-video referitoare la tema propusă pentru dezbatere.
Întâlnirea din după amiaza zilei de joi, 23 februarie 2017 s-a terminat prin discuții libere între publicul participant (copii, părinți, cadre didactice, enoriași ai parohiei) și coordonatorii – parteneri ai proiectului.


A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


Search