Episcopia Sloboziei și Călărașilor - Protopopiatul Oltenița

Proiectul “Dăruiește-ți Sănătate” în Parohia Prozanic - Tema: Tensiunea Arterială

Daruieste-ti Sanatate - Administrator - 2017-05-18 12:10:08

Marți, 18 aprilie 2017, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului “Dăruiește-ți Sănătate”, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc dezbaterea temei „Tensiunea Arterială”.
Participanților li s-a luat TENSIUNEA ARTERIALĂ și li s-a explicat ce înseamnă scăderea și creșterea tensiunii și ce trebuie să facem ca să nu crească sau să scadă.


A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


Search