Episcopia Sloboziei și Călărașilor - Protopopiatul Oltenița

Credincioșii Parohiei Sfântul Gheorghe – Prozanic prezenți la sfinţirea lucrărilor exterioare ale Catedralei Episcopale „Înălţarea Domnului” din Slobozia

Pelerinaje - Administrator - 2016-09-25 21:24:44

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, duminică, 25 septembrie 2016, un grup de credincioși ai parohiei Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, au avut bucuria să participe la sfințirea lucrărilor exterioare ale Catedralei Episcopale „Înălţarea Domnului” din Slobozia . Programul liturgic a început cu sfințirea lucrărilor exterioare ale Catedralei Episcopale, urmată de Sfânta Liturghie săvârşită de un sobor de 7 ierarhi.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


Search