Episcopia Sloboziei și Călărașilor - Protopopiatul Oltenița

“CUVÂNTUL TAINIC” - EMINESCU sărbătorit în Parohia Prozanic

TINERETE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ - Administrator - 2018-01-14 22:29:59

Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa a adus, duminică 14 ianuarie 2018, cu prilejul Zilei Culturii Naţionale şi împlinirea a 168 de ani de la naşterea marelui poet naţional Mihai Eminescu (15 ianuarie 2018), un omagiu poetului printr-o activitate cu caracter cultural – educativ intitulată “Să ne amintim de Eminescu”.
 Credincioșii participanți la Sfânta Liturghie, s-au bucurat de un program de poezii recitate sau cântate de elevii claselor a IV –a, a V –a, a VI –a și a VII-a, susținuți de părintele paroh, din creația lirică a marelui poet Mihai Eminescu.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


Related Links

Search