Episcopia Sloboziei și Călărașilor - Protopopiatul Oltenița

“Școala după școală” în Parohia Prozanic

TINERETE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ - Administrator - 2016-03-19 08:54:37

Sâmbătă, 19 martie 2016, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc programul de tip „Şcoala după școală” cu elevii din ciclul gimnazial si liceal, sub îndrumarea doamnei profesor, Elena Niță.
Întâlnirea de sâmbătă a avut loc la iniţiativa tinerilor de a petrece timpul liber împreună, unii cu alţii, într-un spaţiu prietenos şi cald. Pe langă acest aspect, întalnirea a avut în vedere activităţi educative, liber alese de elevii participanţi, pentru exersarea și valorificarea diferitelor înclinații, aptitudini și abilităţi ale acestora.
Întâlnirea din după-amiaza zilei de sâmbătă, 19 martie 2016, s-a terminat prin rostirea rugăciunii “Cuvine-se cu adevărat”.

A consemnat profesor Elena Niță – Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic


Search