Episcopia Sloboziei și Călărașilor - Protopopiatul Oltenița

Program de meditații cu elevii în Parohia Prozanic în cadrul proiectului “TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ”

TINERETE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ - Administrator - 2016-06-17 22:29:32

Sâmbătă, 17 iunie 2016, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut întâlnirea “piticilor” cu „Vitaminele pentru suflet”, o cărticică cu povestioare duhovnicești. În cadrul acestei întâlniri, au participat elevii claselor primare care doresc să-și îmbunătățească abilitățile de lectură în timpul vacanței de vară
În cadrul liniștit și însorit al curții casei parohiale, piticii au avut la dispoziție fișe, cărți și alte materiale personalizate pentru a-și testa abilitățile de lectură și de înțelegere a acesteia.
Întâlnirea din după amiaza zilei de sâmbătă, 17 iunie 2016 s-a terminat prin rostirea rugăciunii “Înger, Îngerașul meu”.

A consemnat profesor Elena Niță – Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic


Search