Smart English în Parohia Prozanic în cadrul proiectului “TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ”

TINERETE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ - Administrator - 2016-06-24 22:31:35

Sâmbătă, 24 iunie 2016, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc programul de meditații “Smart English ”.
În cadrul acestei întâlniri, elevii, chiar și în vacanță, și-au exprimat interesul de a lucra suplimentar la limba engleză în funcție de nivelul de studiu al fiecăruia dintre ei.
Întâlnirea din după amiaza zilei de sâmbătă, 24 iunie 2016 s-a terminat prin rostirea rugăciunii “Cuvine-se cu adevărat”.

A consemnat profesor Elena Niță – Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic