Episcopia Sloboziei și Călărașilor - Protopopiatul Oltenița

“Smart English” în Parohia Prozanic în cadrul proiectului “TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ”

TINERETE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ - Administrator - 2016-11-27 22:33:31

Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc programul de meditații “Smart English ”.
Activitatea s-a desfășurat la cererea copiilor din clasele primare. Întâlnirea a avut loc într-o sală de curs a școlii primare din parohie. Astfel, elevii au putut viziona filmulețe cu pronunția vorbitorilor nativi de limbă engleză și, de asemenea, au fost incurajați în a iniția propriile dialoguri.
Întâlnirea din după amiaza zilei de sâmbătă 12 noiembrie 2016 s-a terminat prin rostirea rugăciunii “Cuvine-se cu adevărat”.

A consemnat profesor Elena Niță – Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic


Search