Acțiune misionar – caritativă desfășurată în Parohia Prozanic

Sâmbătă, 17 mai 2014, în parohia „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida „MAI APROAPE DE SUFLETUL OAMENILOR”, o acțiune misionar – caritativă organizată la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul consiliului și comitetului parohial.

Astfel, grupul de voluntari al parohiei „BISERICA ESTE A NOASTRĂ” împreună cu preotul paroh și cu epitropul, au împărțit unui număr de trei familii din comunitate, binecuvântate de Dumnezeu cu copii și având o condiție precară din punct de vedere material, pachete cu alimente și haine pentru adulți și copii în valoare de 500 Ron.

A consemnat preacucernicul preot Niță Stefan-Cătălin-paroh al parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...