Vineri 30 mai 2014, în parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “întemeierea familiei – sfaturi creștine”.
Cateheza a fost pregătită și susținută de tânărul Moroianu Traian – absolvent al Seminarului Teologic Ortodox “Teoctist Patriarhul” din Giurgiu și al Facultății de Drept a Universității Spiru Haret.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic