Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic

Sâmbătă, 07 iunie 2014, în parohia „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida „de la oameni pentru oameni”, o acțiune caritabilă organizată de parohia sus menționată, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul consiliului și comitetului parohial.

Astfel, grupul de voluntari al parohiei „biserica este a noastră” împreună cu preotul paroh și cu doamna preoteasă NIȚĂ Elena, au împărțit unui număr de trei familii din comunitate, binecuvântate de Dumnezeu cu copii și având o condiție precară din punct de vedere material, pachete cu alimente și haine pentru adulți și copii în valoare de 450 Ron.

A consemnat precucernicul preot Niță Stefan-Cătălin-paroh al parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...