Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-110.jpg)
Sâmbătă, 07 iunie 2014, în parohia „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida „de la oameni pentru oameni”, o acțiune caritabilă organizată de parohia sus menționată, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul consiliului și comitetului parohial.
Astfel, grupul de voluntari al parohiei „biserica este a noastră” împreună cu preotul paroh și cu doamna preoteasă NIȚĂ Elena, au împărțit unui număr de trei familii din comunitate, binecuvântate de Dumnezeu cu copii și având o condiție precară din punct de vedere material, pachete cu alimente și haine pentru adulți și copii în valoare de 450 Ron.
A consemnat precucernicul preot Niță Stefan-Cătălin-paroh al parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-23.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-31.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-41.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-51.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-61.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-71.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-81.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-91.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-111.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-121.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-131.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-141.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-151.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-161.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-171.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-181.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-191.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-201.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-211.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/06/Prozanic-Social-07.06.2014-221.jpg)