Programul „Pâine şi alimente pentru săraci” în parohia„Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic

Joi, 26 Iunie 2014, Biroul de Asistenţă Socială al Protopopiatului Olteniţa în colaborare cu parohia „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”- Prozanic, reprezentată prin preacucernicul părinte Niță Ștefan Cătălin, în cadrul programului iniţiat la nivelul Protopopiatului Olteniţa şi intitulat „Pâine şi alimente pentru săraci”, au făcut fericite patru familii aflate în dificultate din parohia sus menţionată.

De asemenea, de un real folos, pe lângă alimentele primite, cuvintele și încurajările preotului au avut un impact pozitiv asupra acestor familii.

A consemnat domnișoara Luțu Irina, asistent social al Protopopiatului Oltenița.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...