Cateheză despre Postul Adormirii Maicii Domnului în Parohia Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/08/Parohia-Prozanic-Cateheza-01.08.2014-1.jpg)
Vineri 01 august 2014, în parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “postul adormirii maicii domnului”.
Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând un număr de 25 persoane, tineri și adulți.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/08/Parohia-Prozanic-Cateheza-01.08.2014-2.jpg)