Vercenia Sărbătorii Adormirii Maicii Domnului în Parohia Prozanic

Joi, 14 august 2014, în ajunul Sărbătorii Adormirii Maicii Domnului, începând cu ora 17.00, preacucernicul preot NIȚĂ Ștefan Cătălin, paroh al parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a săvârșit slujba Vecerniei Mari cu Litie și Acatistul Adormirii Maicii Domnului.

La momentul cuvenit, s-a cântat prohodul Maicii Domnului de către grupul care reunește fete de la Seminarul Teologic Ortodox de la Mănăstirea Pasărea și respectiv Brănești, coordonat fiind atât de doamna preoteasă NIȚĂ Elena cât și de cântărețul bisericii, domnul MOROIANU Traian.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...