Binecuvântări și daruri pentru elevi ai parohiei Prozanic la început de an școlar

Duminică 14 septembrie 2014, când Biserica Ortodoxă sărbătorește în fiecare an Înălțarea Sfintei Cruci, și în ajun de nou an școlar elevii parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa au primit binecuvântări și daruri.

Astfel după Sfânta Liturghie, părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, a binecuvântat elevii prezenți prin citirea rugăciunii la început de an școlar. De asemenea, elevii din grupul de voluntari al parohiei “biserica este a noastră” care s-au implicat în cursul vacanței de vară în activități la nivel de parohie, au primit daruri constând în rechizite școlare folosite în procesul de învățământ în valoare de 200 Ron.

Această acțiune s-a desfășurat la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, cu implicarea coordonatorului social al parohiei – doamna preoteasă NIȚĂ Elena și având sprijinul consiliului și comitetului parohial.

A consemnat PC Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...