Deschiderea anului școlar 2014 – 2015 în Parohia Prozanic

Școala Primară Nr. 2 Prozanic și Gradinița cu Program Normal nr. 4 Prozanic, și-au întâmpinat luni, 15 septembrie 2014, copiii la început de an școlar. Astfel, începând cu ora 8.00, la festivitatea de deschidere au participat, alături de învățători, educatori, copii şi părinţi, părintele NIȚĂ Ștefan Cătălin, paroh al parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, care a oficiat slujba de Te Deum.

De la ora 9.00 părintele NIȚĂ Ștefan Cătălin, paroh al parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a participat alături de oficialitățile locale ale comunei Vasilați – județul Călărași și la festivitatea de deschidere a anului școlar 2014 – 2015, la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați, unde împreună cu părintele NAN Marinică, paroh al parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena – Vasilați, au oficiat slujba de Te Deum.

A consemnat PC Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...