Cateheză despre Minunile Sfintei Cuvioase Parascheva în Parohia Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/10/Parohia-Prozanic-Cateheza-10.10.2014.jpg)
Vineri 10 Octombrie 2014, în parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “MINUNILE SFINTEI CUVIOASE PARASCHEVA”.
Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând un număr de 20 persoane, tineri și adulți.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic