07 Noiembrie 2014 – Credincioșii Parohiei Prozanic în pelerinaj

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, pe data de 07 Noiembrie 2014, parohia Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, prin preotul paroh Niță Ștefan Cătălin, a organizat un pelerinaj cu enoriașii, la Mănăstirea „Sfinţii Voievozi” din Slobozia și la Catedrala Episcopală „Înălțarea Domnului” din Slobozia. Grupul de enoriași s-au închinat Icoanei Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Sfânta Mănăstire Bujoreni, din Episcopia Hușilor, adusă în Eparhia Bărăganului cu ocazia sărbătoririi hramului „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” al Mănăstirii din Slobozia și raclei cu părticele din Sfinte Moaște ale unor Sfinți care se păstrează în Mănăstirea „Sfinţii Voievozi” din Slobozia.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...