Cateheză despre Maica Domnului în Parohia Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/11/Parohia-Prozanic-Cateheza-21.11.2014-1.jpg)
Vineri 21 Noiembrie 2014, în parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “maica domnului, bucuria credincioșilor”.
Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând un număr de 15 persoane, tineri și adulți.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/11/Parohia-Prozanic-Cateheza-21.11.2014-2.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2014/11/Parohia-Prozanic-Cateheza-21.11.2014-3.jpg)