Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic

Sâmbătă 22 Noiembrie 2014, în parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “alături de cei nevoiași”, o acțiune cu caracter social – filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul consiliului și comitetului parohial.

Astfel, grupul de voluntari al parohiei “biserica este a noastră” împreună cu preotul paroh și cu doamna preoteasă NIȚĂ Elena, au împărțit unei familii din comunitate, având o condiție precară din punct de vedere material, un ajutor de încălzire pentru sezonul rece constând din deșeuri de material lemnos ( crengi ramificate din vegetație forestieră ) în valoare de 300 Ron.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...