Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic

Sâmbătă, 20 Decembrie 2014, în parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida „COLECTA DIN POSTUL NAȘTERII DOMNULUI – PRILEJ DE DESCHIDERE A SUFLETULUI CĂTRE CEI NEVOIAȘI”, o acțiune cu caracter social – filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul Consiliului și Comitetului parohial.

Astfel, grupul de voluntari al parohiei „BISERICA ESTE A NOASTRĂ” împreună cu preotul paroh și cu doamna preoteasă NIȚĂ Elena, au împărțit unei familii din comunitate, binecuvântate de Dumnezeu cu copii și având o condiție precară din punct de vedere material, pachete cu alimente și haine pentru adulți și copii în valoare de 150 Ron (donații primite de la credincioși în perioada Postului Nașterii Domnului).

A consemnat PC Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...