EMINESCU SĂRBĂTORIT ÎN PAROHIA PROZANIC

Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa a adus, sâmbătă 17 ianuarie, ora 14.30, un omagiu poetului Mihai Eminescu printr-o activitate cu caracter cultural educativ intitulată “Să ne amintim de Eminescu”. Această activitate omagială s-a desfășurat în biserica parohială și s-a adresat atât elevilor din Parohia Prozanic cât și enoriașilor interesați să ne fie alături în acest demers.

Evenimentul s-a desfășurat după următorul program:

Proiecţia filmului documentar comemorativ „Eminescu, Veronica, Creangă” de Octav Minar (1914), Recital poetic susţinut de elevi din parohie, Mini concurs cu răspunsuri fulger despre viața și opera poetului. Fiecare elev participant la mini concursul organizat cu această ocazie a primit o carte de poezii de Mihai Eminescu din partea parohiei reprezentată la această activitate de doamna preoteasă, profesor Elena NIȚĂ care a fost, de asemenea, și gazda evenimentului.

A consemnat Profesor Niță Elena – Parohia Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...