Cateheză despre Sfinții Trei Ierarhi în Parohia Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/02/Parohia-Prozanic-Cateheza-23.01.2015.jpg)
Vineri, 23 Ianuarie 2015, în parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție „SFINȚII TREI IERARHI: VASILE CEL MARE, GRIGORIE TEOLOGUL ȘI IOAN GURĂ DE AUR – VIAȚA ȘI ACTIVITATEA”.
Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând un număr de 10 persoane, tineri și adulți.
A consemnat preacucernicul preot Niță Stefan-Cătălin-paroh al parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic