Cateheză despre Praznicul Întâmpinării Domnului în Parohia Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/02/Parohia-Prozanic-Cateheza-30.01.2015.jpg)
Vineri 30 Ianuarie 2015, în parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuţie “interpretări la praznicul întâmpinării domnului”.
Cateheza a fost pregătită şi susţinută de părintele paroh NIŢĂ Ştefan Cătălin, la discuţiile libere participând un număr de 20 persoane, tineri şi adulţi.
A consemnat Preacucernicul Preot Niţă Ştefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic.