Aciţune caritabilă desfăşurată în Parohia Prozanic

Sâmbătă 31 Ianuarie 2015, în parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “o mână întinsă celor în nevoi”, o acţiune cu caracter social – filantropic organizată de Parohia Prozanic, la iniţiativa preotului paroh NIŢĂ Ştefan Cătălin, având sprijinul consiliului şi comitetului parohial.

Astfel, grupul de voluntari al parohiei “Biserica este a noastră” împreună cu preotul paroh şi cu doamna preoteasă NIŢĂ Elena, au împărţit unui număr de două familii din comunitate, binecuvântate de Dumnezeu cu copii şi având o condiţie precară din punct de vedere material, pachete cu alimente şi haine pentru adulţi şi copii în valoare de 300 Ron.

A consemnat PC Preot Niţă Ştefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...