Cateheză despre Sfântul și Dreptul Simeon în Parohia Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/02/Parohia-Prozanic-Cateheza-06.02.2015.jpg)
Vineri 06 Februarie 2015, în parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “Sfântul și dreptul simeon – viața și activitatea”.
Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând un număr de 10 persoane, tineri și adulți.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic