Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic

Sâmbătă 21 Martie 2015, în parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida „O MÂNĂ ÎNTINSĂ CELOR ÎN NEVOI” o acțiune cu caracter social – filantropic, parte a miniproiectului misionar – filantropic implementat în Parohia Prozanic, de către grupul de cateheză al parohiei, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin și a doamnei preotese NIȚĂ Elena, având sprijinul consiliului și comitetului parohial.

Astfel, miniproiectul „O MÂNĂ ÎNTINSĂ CELOR ÎN NEVOI” a avut la dispoziție un buget de 850 Ron ( bani, alimente, medicamente, produse de igienă, etc. ) care a fost împărțit unui număr de două familii din comunitate, binecuvântate de Dumnezeu cu copii și având o condiție precară din punct de vedere material.

A consemnat PC Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...