Cateheză despre folosința uleiului de la Sfântul Maslu în Parohia Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/04/Parohia-Prozanic-Cateheza-27.03.2015.jpg)
Vineri 27 Martie 2015, în parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “cum întrebuințăm uleiul de la sfântul maslu ?”.
Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând un număr de 14 persoane, tineri și adulți.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic