Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic

Sâmbătă 04 Aprilie 2015, în parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “se apropie Sărbătorile pentru toți”, o acțiune cu caracter social – filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul domnului profesor universitar doctor inginer Romulus DIMA de la UNIVERSITATEA POLITEHNICA BUCUREȘTI.

Astfel, grupul de voluntari al parohiei “biserica este a noastră” împreună cu preotul paroh și cu doamna preoteasă NIȚĂ Elena, au împărțit unui număr de două familii din comunitate, binecuvântate de Dumnezeu cu copii și având o condiție precară din punct de vedere material, pachete cu alimente și bani în valoare de 400 Ron ( donație efectuată de domnul profesor Romulus Dima ).

A consemnat PC Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...