Parohia Prozanic implicată în activitățile din Săptămâna SCOALA ALTFEL desfășurate la Școala Primară Nr. 2 Prozanic

În săptămâna Școala Altfel ( 06.04. – 10.04.2015 ), parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, prin părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălina desfășurat activități educativ – religioase pentru elevii Școlii Primare Nr. 2 Prozanic.

În vinerea din săptămâna patimilor ( 10 aprilie 2015 ), părintele NIȚĂ Ștefan Cătălin, paroh al parohiei Sfântul Gheorghe – Prozanic a vorbit unui număr de 30 de elevi ai școlii primare Prozanic despre Sărbătoarea Învierii Domnului și despre importanţa prezenţei lor la Biserică în această perioadă.

A consemnat PC Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...