Cateheză despre Săptămâna Luminată în Parohia Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/04/Parohia-Prozanic-Cateheza-14.04.2015.jpg)
Marți 14 Aprilie2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “săptămâna luminată – rânduieli speciale”.
Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând un număr de 25 de persoane, tineri și adulți.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic