Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic

Duminică 03 Mai 2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “ÎNTINDEȚI CU BUNVOINȚĂ O MÂNĂ DE AJUTOR”, o acțiune cu caracter social – filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul consiliului și comitetului parohial.

Astfel, grupul de voluntari al parohiei “BISERICA ESTE A NOASTRĂ” împreună cu preotul paroh și cu doamna preoteasă NIȚĂ Elena, au împărțit unui număr de două familii din comunitate, binecuvântate de Dumnezeu cu copii și având o condiție precară din punct de vedere material, pachete cu alimente în valoare de 250 Ron.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...