Elevii din grupa de cateheză a Parohiei Prozanic premiați pentru miniproiectului misionar – filantropic „O MÂNĂ ÎNTINSĂ CELOR ÎN NEVOI”

În virtutea clasificării parohiei „Sfântul Gheorghe” – Prozanic, pe locul al II – lea la etapa eparhială a Concursului naţional de miniproiecte cu caracter misionar-filantropic, organizat de Sectorul Teologic-Educaţional al Patriarhiei Române, cu ocazia proclamării anului 2015 ca Anul omagial al misiunii parohiei şi mănăstirii azi şi Anul comemorativ al Sfântului Ioan Gură de Aur şi al marilor păstori de suflete din eparhii, duminică 17 mai 2015, după Sfânta Liturghie, elevii din grupa de cateheză a parohiei Prozanic au fost recompensați.

Astfel, următorii: Cornilă Florin, Tudose Nicușor, Mițoi Alexandru, Preda Adela, Anton Laura, Apostolache Doinița Costinela, Sandu Anca, Gheorghe Cristina, Nae Alexandra și Mihăilă Marina, au primit din partea parohiei pentru munca depusă în cadrul miniproiectului „O MÂNĂ ÎNTINSĂ CELOR ÎN NEVOI”, diplome de participare, cărți de rugăciuni și dulciuri.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...