Cateheză despre Liturghia Catehumenilor în Parohia Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/05/Parohia-Prozanic-Cateheza-22.05.2015.jpg)
Vineri 22 Mai 2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “SFÂNTA LITURGHIE – partea III – LITURGHIA CATEHUMENILOR”.
Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând un număr de 10 persoane, tineri și adulți.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic