Cateheză despre Liturghia Credincioşilorîn Parohia Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/06/Parohia-Prozanic-Cateheza-29.05.2015.jpg)
Vineri 29 Mai 2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuţie “Sfânta Liturghie – partea IV – Liturghia Credincioşilor”.
Cateheza a fost pregătită şi susţinută de părintele paroh NIŢĂ Ştefan Cătălin, la discuţiile libere participând un număr de 10 persoane, tineri şi adulţi.
A consemnat Preacucernicul Preot Niţă Ştefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic.