Cateheză în Parohia Prozanic despre „Ce trebuie să facă un credincios care vine la biserică?”
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/06/Parohia-Prozanic-Cateheza-12.06.2015.jpg)
Vineri 12 Iunie 2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “CE TREBUIE SĂ FACĂ UN CREDINCIOS CARE VINE LA BISERICĂ ?”.
Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând un număr de 15 persoane, tineri și adulți.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic