Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic

Sâmbătă 13 Iunie 2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “DE LA OAMENI PENTRU OAMENI”, o acțiune cu caracter social – filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul consiliului și comitetului parohial.

Astfel, grupul de voluntari al parohiei “BISERICA ESTE A NOASTRĂ” împreună cu preotul paroh și cu doamna preoteasă NIȚĂ Elena, au împărțit unei familii din comunitate, binecuvântate de Dumnezeu cu copii și având o condiție precară din punct de vedere material, pachete cu alimente, dulciuri, medicamente, produse de igienă și curățenie în valoare de 250 Ron.

A consemnat PC Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...