Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/06/Parohia-Prozanic-Social-13.06.2015-1.jpg)
Sâmbătă 13 Iunie 2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “DE LA OAMENI PENTRU OAMENI”, o acțiune cu caracter social – filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul consiliului și comitetului parohial.
Astfel, grupul de voluntari al parohiei “BISERICA ESTE A NOASTRĂ” împreună cu preotul paroh și cu doamna preoteasă NIȚĂ Elena, au împărțit unei familii din comunitate, binecuvântate de Dumnezeu cu copii și având o condiție precară din punct de vedere material, pachete cu alimente, dulciuri, medicamente, produse de igienă și curățenie în valoare de 250 Ron.
A consemnat PC Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/06/Parohia-Prozanic-Social-13.06.2015-2.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/06/Parohia-Prozanic-Social-13.06.2015-3.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/06/Parohia-Prozanic-Social-13.06.2015-4.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/06/Parohia-Prozanic-Social-13.06.2015-5.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/06/Parohia-Prozanic-Social-13.06.2015-6.jpg)