Cateheză în Parohia Prozanic despre “Este voie să se sărute icoanele sau alte obiecte sfinţite, ca şi mâna preotului, după primirea Sfintei Împărtăşanii?”
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/06/Parohia-Prozanic-Cateheza-19.06.2015.jpg)
Vineri 19 Iunie 2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuţie “Este voie să se sărute icoanele sau alte obiecte sfinţite, ca şi mâna preotului, după primirea Sfintei Împărtăşanii?”.
Cateheza a fost pregătită şi susţinută de părintele paroh NIŢĂ Ştefan Cătălin, la discuţiile libere participând un număr de 17 persoane, tineri şi adulţi.
A consemnat Preacucernicul Preot Niţă Ştefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic