Cateheză în Parohia Prozanic despre “Cum trebuie scrise și citite acatistele în cadrul cultului divin public ortodox?”
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/07/Parohia-Prozanic-Cateheza-03.07.2015.jpg)
Vineri 03 Iulie 2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “CUM TREBUIE SCRISE ȘI CITITE ACATISTELE ÎN CADRUL CULTULUI DIVIN PUBLIC ORTODOX?”.
Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând un număr de 15 persoane, tineri și adulți.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic